MEHMET İNCE, "ASILSIZ VE MESNETSİZ İDDİALARA AYIRACAK ZAMANIMIZ YOK"

MEHMET İNCE, "ASILSIZ VE MESNETSİZ İDDİALARA AYIRACAK ZAMANIMIZ YOK"

MEHMET İNCE,
  • 23-02-2017 11:54

Pamfilya Otobüs A.Ş. ve Antalya ulaşım esnafı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İnce;Bildiğiniz üzere,  21.02.2017 tarihli Antalya da yerel gazetesinde Antalya Otobüsçüler Esnaf ve Sanatkârlar Odası başkanı tarafından Ulaşım Esnafına Yakıt İndirimi başlıklı bir yazı yayınlanmıştır. Söz konusu yazıda Odanın bir akaryakıt firması ile anlaştığı ve esnafımızın bu firmadan alacakları akaryakıtı %8 iskonto ile alabilecekleri belirtilirken firmamıza bağlı olarak çalışan esnafın mağdur edildiği algısıyla %5 iskonto alabildiği belirtilmiştir.Otomatik alternatif metin yok.

Firmamız, senelerdir kurumsal yapısı ile hem esnaflarımızın hem de vatandaşımızın en lehine olacak şekilde çalışmalarını yürütmektedir. Bu bağlamda senelerdir firmamız, çalışmakta olduğu akaryakıt firmaları ile araçlarımızın yıkama, depolama ve güvenlik ihtiyaçları da karşılanmak suretiyle %8 iskonto ile çalışmaktadırlar. Bu iskonto oranı sanki bazı kişilerin başarılarıymış ve yeni bir durummuş gibi yansıtılırken firmamızın bağlı araçlarının bu lehe durumdan yararlanmadıkları algısı yaratılması kişi ve kişilerin iyi niyetli olmadığı açıktır.

İddialara söz konusu firmanın bireysellere %5 kurumsallara %8 ıskonto verdiği açıktır. Basınımızın da belgeler ile değil duyumlar üzerine yayınlaması kabul edilemez. Basın etiğine de sığmaz.

Esnafımızın istedikleri durumda şirketimizdeki evraklar üzerinden bu durumu görmeleri mümkün olmakla birlikte, konunun açıklığa kavuşturulması için işbu basın açıklamasının yapılması zaruri olmuştur.

Kıymetli Arkadaşlar;Otomatik alternatif metin yok.

Ulaşımda yaşanan son gelişmeler ışığında hatlarla yahut aksamalarla ilgili sosyal medya üzerinden birçok paylaşım yapıldığı, bu paylaşımların şahsıma yöneltildiği görülmektedir. Buradan saygıdeğer vatandaşlarımıza, otobüslerin hatları ve çalışma saatleri ile ilgili düzenleme yapma yetkisinin yalnızca Büyükşehir Belediyesi ve UKOME genel kurulu yetkisinde olduğu bilgisini bir kez daha paylaşmak isterim. Şehir içi toplu taşıma hizmeti görmekte olan araçlarımız, belediyenin düzenlemelerine uygun olarak çalışmak durumunda olup, çalışma düzeni ile alakalı olarak inisiyatif kullanma yetkimiz bulunmamaktadır.

Bu nedenle talep ve düşüncelerin yetkili kurum ve kişilere aktarılabilmesi için bu bilginin de basın açıklaması yoluyla vatandaşlarımızla paylaşılması gerekli görülmüştür.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 22.02.2017

 

 Pamfilya Otobüs İşletmeciliği Taşımacılık San. Tic. A.Ş

                                       Yönetim Kurulu Başkanı

                                         Mehmet İNCE    HABERE YORUM YAZIN
Habere Ait Yorum Bulunmamaktadır....

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.